Choď na obsah Choď na menu
 


prvý zápas v roku 2010

4. 1. 2010

 

 

BT vs TT

6 : 10

Zostavy :

TT: Čipo, Miro, Pilďo, Martin a ujo Dochtor

BT: Puli, Huco, Janči, Klain, Pepka

 Na úvodný zápas boli nažhavený všetci hráči oboch mužstiev. Tmavý team na čele s Hucom nenechal nič na náhodu a namiesto Tajgiča povolal Jančiho presláveného svojou gólovou potenciou a gólovým výkrikom starého guliara. Na lavičke náhradníkov sa ocitol i Palino, ktorého zasiahla hnisavá infekcia hornej i dolnej pery a preto nemohol nastúpiť (jednak by slintal na palubovku a jednak by strašil deti na sídlisku). Bieli nastúpili v klasickom štvorzáprahu s piatym hráčom - Danielom Čambalínim (ktorý sa dostavil na zápas na čas !!!).

Už pred zápasom sa začali riešiť dopad vianočných bakchanálií, konkrétne obľubených sviatočných hier a športov ... napr.: šniclový mariáš, glo-glo-glo glória alebo ešte tri krémeše a chudnem. Všetko však boli iba dohady a rozuzlenie mal priniesť až samotný duel.

Tmavý sa pustili do súpera ako Pepka do čučoriedkového piva. Opatrne no aktívne. Ničivé duo Janči + Pepka robili bielym vetry horšie než odstáta koložvárska kapusta. Po pár minútach už viedli rozdielom dvoch gólov. Biely team doťahoval a keď Čipostuta vyhnal svojim hattrickom dovtedy výborne chytajúceho Predraka Hucimíroviča z bránky ... zdalo sa že sa blíži obrat v zápase. Bieli hráči však pod tlakom a pressingom zo strany súpera začali chybne rozohrávať a strácať lopty a následné súboje o loptu im odoberali zo síl. Dvakrát mali tmavých na lopate no v dôležitých chvíľach v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu nepremenili šance a čo viac i inkasovali pri fatálnych chybách v obrane.  Strelivo zvlhlo i pravidelnému prispievateľovi do gólových štatistík Ole Gunarovi Martinsenáčovi. No obrat sa napriek snahe nekonal. Tmavý proste chceli hrať a vyhrať - nedržali dlho loptu na nohe, pýtali si prihrávky svojim pohybom, mali chuť a odvahu niečo s loptou vymyslieť a dôsledne si plnili i obranné povinnosti. Taktiež súperovi čítali úmysly a kazili rozohrávky. Výhru im darovali i futbalový bohovia ktorý im skoro pri každej loptovej skrumáži prihrali či odrazili loptu priamo na ich haluofky. S podporou dvojgólových strelcov Huca a Puláča dobojovali zápas do úspešného konca a zaslúžene uchmatli všetky body. Tiež treba spomenúť i Klajnózu ktorého síce nenájdete v gólovom zápise no na palubovke počas zápasu bol neprehliadnuteľný ako Ibi Maiga na snehovej pláni. V bielom teame sa presadili i dvojgólový dochtor ( ktorému sedia útoky po ľavej strane) a Miro Markonsen s jedným zásahom, ktorý však v zápase nedokázal tentokrát telepaticky nikoho presvedčiť aby si dal vlastenca. Bieli teda i napriek bojovnosti a chuti pobiť sa o výsledok museli skloniť hlavu pred lepšie zohratým a štefanským turnajom zoceleným teamom tmavých.

No čo už ... je odpískané ...biely team prehral ... a preto sa treba zas pripraviť na ďalší duel a ten nepodarený hodiť za hlavu. I to sa vo svete futbalu stáva. Zakopnutie jasného favorita dnes môžeme nájsť skoro v každej lige viď zaváhanie Manchastru United s Leedsom v FA Cupe či výbuch Realu Madrid so štvrtoligovým Alcorconom v Copa del Rey. Či to bol jasný odkaz tmavých pre druhú polovicu sezóny a či neprirodzená konštelácia hviezd prezradí až ďalšie meranie síl.

 

"Polepším sa." - odkázal svojim fanúšikom obranný pilier Pilďo alias DJ Klobina

"Chvíľami som sa obával o výsledok!" - vyjadril sa pre náš server Hucimír (cpt. of black team)

"Nešli nám nahrávky, spracovanie lopty, ani strely." - ohodnotil teamový výkon Martináč

Dôležité je že šport a pohyb opäť zvíťazili nad chľastom a žranicou, ktoré sa tak hanebne schovávajú za jasličkami Jesusa a s pomocou médií a hypermarketov sa nám snažia vymazať z nášho doposiaľ zdravého rozumu odkaz antickej kalokagatie !!!

  Cipostuta


Strelci gólov :

BT : Janči 3, Pepka 3, Huco 2, Puli 2

TT : Dochtor 2, Miro 1, Čipo 3

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Sorry sorry opäť vírus.

(admin, 5. 1. 2010 22:17)

Ospravedlňujem sa užívateľom tejto stránky za neuverejnenie fotky. Náš server napadol zákerný vírus "Fernet". Po opätovnom nahodení serveru odstránime nedostatky. Za pochop - ďíkes.

:-)

(miro, 5. 1. 2010 19:29)

pozdravujem glosatora, pri citani mi natahovalo kutiky (srry Palino - viem, ze to boli), vystizny a vtipny komentar... Podla mna dobry zapas na uvod roku po vsetkych tych klobaskach, udenom , kapustnici, trunkoch...
Kedy admin hodi fotku na web? Viem, ze si na nej neni ale aj tak... Ci ?

tabuľka strelcov a efektivity

(admin, 5. 1. 2010 16:38)

Takže v prípade záujmu si môžete nakuknúť na aktualizovanú tabuľku strelcov a efektivity. Pripravujeme tiež sumár výhier a prehier BT vs TT k roku 2009. Čoskoro v našich kinách.

Niečo na rozveselenie

(Cipostuta, 5. 1. 2010 16:06)

Tak na rozveselenie by som Vám rád ponúkol túto hitovku, ktorú si istotne pospevuje i Hucimír pri obednajšej sracej prestávke na "pežoťáckom" WC.

http://www.youtube.com/watch?v=RJtn6zNOkxQ

Huco ... čo je?

(Cipo, 4. 1. 2010 13:49)


No ako Huco? Kde je zostava? Prestaň si tam už obdivovať v odraze na kapote novej 307-mičky a napíš zostavu.