Choď na obsah Choď na menu
 


1.V šatni dominovali tmaví no palubovka patrila bielym.

2. 9. 2011

BT vs TT

10 : 4

 I napriek nadržaným a nedočkavým reakciám na úvod sezóny sa na pol deviatu podarilo prísť iba niekoľkým jedincom. Kto tam bol včas by ste asi hádali no oneskorencov by asi človek uhádol na prvú šupu :-).

V tmavom teame sa po dlhej odmlke a sľubne rozbehnutej kariére ukázal i Hucomír a taktiež nastúpil i Tajgič ktorý sa na konci minulej sezóny  zotavoval zo zranenia. Tmavých doplnili Palino, Pepe a Gabo ktorý zabojoval o svoje miesto v zostave a tak sa na lavičke náhradníkov usadil Feďo.

Biela squadra nemala k dispozícií opory a stálice ŽOSkárskej fuci show a to Pilďa ktorému úvod sezóny zhatila práca - ak si teda v SMS nepomýlil písmenká pri slove "makať" a Levík  ktorý sa venuje sledovaniu nemých tvárí na JISke a neúspešnému baleniu kolegýň na štatistické údaje a športové kuriozity. Čipo mal však po štvrtkovom tréningovom campe jasno a k starým morským vlkom a teraz i kamarátom zo školských lavíc rodičovských združení Martinovi a Mirovi prifaril Dochtora implementovaného z tmavého koša a Maroša - ktorému sa začalo hovoriť "trnafský masár" :-)))

Oťukávačku z úvodu vystriedala po pár minútach svižná hra oboch mužstiev. Tmaví sa zásluhou dvojice Pepe-Gabo dostávali z ľahkosťou do útočného pásma súpera no tam sa im ich spolupráca nejako vytrácala. Raz bola prihrávka dlhá, potom krátka prípadne tam sled prihrávok či striel presekol niekto z výborne hrajúcich bielych obrancov. Z nepodarených akcií súpera vyrážali blanco-bombarderos do drtivých protiútokov kde väčšinou Maroš, berúc na seba zodpovednosť zakončovateľa, trestal exportnými kúskami každú chybu súpera. Tmavým začalo narastať gólové manko i keď sa dokázali presadiť no zo stavom 4:2 neboli spokojný. Pridali do otáčiek no nedpodarilo sa dať viac ako jeden gól. Avšak belosi  využili brejky po chybných rozohrávkach tmavej légie hneď dvá-krát a tak svietilo v polovici zápasu skóre 6:3. Pepe začal svojich duriť dopredu a s pokrikom "nemáme čo stratiť - hráme vabank" sa začali na bielu bránu valiť útoky ako na zlatom preplnený Kaddáfiho palác v Tripolise.  No biely obranný euroval Martin-Miro-Dochtor hrala vynikajúco a hádzala sa do striel či nahrávok a ešte k tomu sa jej darilo tie lopty i vyblokovať. Áno ... pred bielou bránou boli niekedy i všetci piati hráči bieleho teátru (čo nebolo po vôli futbalovému divákovi) a lopta by sa dostala do brány iba omylom či nejakou haluškou - no to sa v ŽOSke môže stať raz dva. Huco posilnený Pepkovými budovateľskými heslami začal páliť od modrej no jeho "Jurčinovky" neostali dĺžné nič svojmu menu.  Pali skúšal fintičky a lišiacke nahrávky - no nepomhlo. Opäť brejk bielych pistoleros a opäť horká slina v tmavom hrdle a častokrát smutný a nasratý Huco v bráne. Darmo - vypil si svoj horký kalich návratu až na dno. Tajgič operoval skoro celý zápas na vlastnej polovici a i keď tam zostával často sám, veľa krát si vedel (obzvlášť s Čipom) poradiť. Huco ako ospravedlnenie za svoj výkon ukázal svoju ortézu na kolene a vypasený pupek čím deklaroval dlhú rehabilitáciu a za jeho smypatický výkon - malý palec hore. Škoda trojice Pepe-Gabo-PAlino, veď pri týcho menách sa roztriasli kolená nejednému obrancovi v bielej sutane, avšak v tento večer to z hľadiska chémie nebolo ono. Zápas už pokračoval v bielej réžií, i keď tmaví hrozili naďalej. Za stavu 10:3 sa hralo o víťaza a ten patril Gabovi. Bola to však slabá náplasť na zrazené ego váľajúce sa v prachu ŽOS arény.

Po zápase sa v útrobách haly začal ozývať mohutný baritón plný výčitiek a bystrých postrehov adresovaných svojim spoluhráčom. No proste .... HUCO je späť !!!

Úvodný zápas bol zdá sa takým oťukávacím a kvalita zápasov bude od pondelka do štvrtku naberať na kvalite.

P.S. - Feďo do hry nezasiahol.

Góly:

BT - Maroš 5, Čipo 3, MArtin 2

TT - Gabo 2, Pepe 1, Huco 1 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hmmm úvod ...

(Cipstuta, 6. 9. 2011 13:10)

Neviem či myslíš Vás herný úvod alebo môj úvod zápisu ... ale hej úvod si nejako nepamatám .. aj Martin má z toho okno. Dokonca sme dumali či ste nevyhrávali 1:2 ??? No tak ako sa vy rozohrávate tak ja sa rozpisujem. Snáď to nie je až také zlé. No ale musím ešte raz pochváliť našu obranu - 4 góly pri Vašej silnej ofenzívnej kvalite je pekné vysvedčenie. Na útok nemám nič čo povedať lebo na desinu v tmavej bráne sme si už zvykli :-))) a mali by ste si zvykať aj VY, pondelkoví tmaví .-))) !!

Klobuk dole

(Gabec, 6. 9. 2011 10:03)

Pekne napisane, temer slza vyhrkla..avsak nad mierne nepodarenym uvodom.
Verim v silu TT..svoj cas pride / Darmo - statistiky su nemilosrdne.

Roberto Pulecini a jeho vyplody :-D

(pulec, 5. 9. 2011 18:38)

Paolo Brudeiro : Od neho ocakavam poctivu defenzivnu cinnost a kreativitu v strede s "one touch" myslienkou. 1-2 goliky beriem ako samozrejmost.

Thomas Hutsinger : Po tazkom a casovo narocnom zraneni sa potrebuje dostat do formy ale bude "hladny" po lopte a da do zapasu vsetko.

Gabriello Suskolini : Spolieham na vynikajucu pracu vzadu s podporou utocnych aktivit. 1-2 goliky jak by dal.

Pepé : Nase zihadlo potrebuje aby ho spoluhraci neustale "krmili" loptami a on uz vpredu nieco vymysli.

Tai Tai : Pavucie nohy odoberu loptu superovi, ktoremu zostava uz len jedna moznost - sprint na svoju polku.Martin

(Pulec, 5. 9. 2011 17:39)

pekne napisane.. bodaj by nam vsetkym zdravie sluzilo a hrali aspon do 60 :-D

Cipo - pisal som este min.tyz. do diskusneho, ze vo stv. by som rad nastupil. Samba ale nebude, po zraneni mimo formy a bez kondicky :-D

slovo na úvod

(Martin , 5. 9. 2011 16:59)

Začína nám nová sezóna na ktorú som sa osobne fakt tešil a verím že aj väčšina z Vás. Hoci nie som najstarší hráč ( ani vekom, ani zakladajúci člen ), nedá mi napísať zopár riadkov pre všetkých.
Myslím že to bol Miťo, ktorý raz povedal, že chodil do rôznych partií, ale partia v ŽOSke je najlepšia futbalová partia ktorú pozná. Myslím že je to pravda a svedčí o tom aj tlak na zostavy každý pondelok a štvrtok. Najlepšia nie je len preto, že sa tam hrajú kvalitné duely, ale aj preto, že je tam dobrá partia kámošov. Z histórie ale poznáme aj iné partie kámošov, ktoré sa stretávali pri kvalitných zápasoch ( napr. v Hrnci v nedeľu večer ) a už sa nestretávajú...
Práve preto by som chcel apelovať na všetkých, aby v novom ročníku mysleli na to, aby sme mali z toho futbalu hlavne radosť. Nechcem nikomu konkrétne nič vyčítať, len by som chcel upozorniť na to, že niekedy sa stáva, že zápasové emócie sú prehnané, predzápasové prekáračky zbytočne priostré, čo sa potom prenáša na ihrisko.
Takže hrajme pre radosť z futbalu a snažme sa nepokaziť si tú najlepšiu futbalovú partiu.

Puli ty žiješ?

(Cipostuta, 5. 9. 2011 16:18)

No čo je Pili kedy prídeš čosi predviesť z rakúskej futbalovej samby - resp. štvorylky?

tt do teho

(Pulec, 5. 9. 2011 15:43)

drzim palce samozrejme tt aj ked to bude mat dnes tazke. Chalani - vsetky lopty na Pepého !! :-)