Choď na obsah Choď na menu
 


Napriek bielej prevahe stačili tmavým na víťazstvo i 4 góly.

18. 4. 2011

BT vs TT

3 : 4

 Bielym utieklo víťazstvo v závere zápasu. Zase nezvládli druhú polku, zase zlyhávali v koncovke a zase dali menej gólov ako súper, zase zase zase a zase.

Nálada pred duelom bola vďaka Pilďovmu prestupu príjemne našlapaná a vtipné poznámky lietali vzduchom ako sedačky pri derby zápase slovenskej ligy. Avšak zostalo len pri vtipkovaní a do hlbších filozofických rovín sa nikto nepúšťal.

Zápas sa začal päť minút po deviatej čo bolo výsledkom motania sa niektorých hráčov i pridlhej predvádzacej jazdy bielej Octávie Juana Pabla Montoyu. Tmaví začali opatrne hrýzť hlavne prostredníctvom  vendetou posadnutého Pilďa no belosi iba čakali na svoju šancu. Tá prišla v 12´minúte keď sa po šikovnej spolupráci Levík-Čipo-Peso práve posledný menovaný tešil zo svojej zasúvačky. Neprešlo však ani 60 sekúnd a Pepe vyrovnal. Hra tmavých sa pomaly ústalila do formácie 4-0-1, teda štyria brankáro-obráncovia a jeden hrotový Pepe. Niekedy to vypadalo ako v groteske keď bieli pálili do hradby tiel od ktorých sa lopta odrážala dopredu kde na ňu už číhal tmavý gepard. Bieli však obrancov nakoniec prekonali prostredníctvom Marošovej šikovnej strele do tmavých jaslí v 32´minúte. O minútu  na to našiel recept na tmavý živý blok aj Čipo keď uplatnil tzv. pin-ball efect nahodeným lopty do kmitajúcich hráčov ktorí boli tak natlačení pred bránou že triafali jeden druhého  až kým lopta neskončila v bráne. Ešte poriadne nevyschli slzy šťastia na tvárach bielej kompánie keď si Dochtor, sťa by starý valach na grúni,  výkrikom na vlastnej polke vypýtal nahrávku od Pepeho bojujúceho za bránou. Dochtor bežal k bráne bielych ešte asi päť minút sám a i keď povšimnutý no nebránený bez problémov skóroval. A nieže by v obrane bielych nik nebol, len Čipo sa spoliehal na Levíka, Levík na Mira, Miro na Maroša a Maroš na Pesa ktorý sa zas spoliehal na Čipa a tak sa kruh uzavrel tým najhorším spôsobom – gólom v sieti bielych. Belosi sa začali dobíjať do súperovej brány no pálili jednu šancu za druhou. V tomto úseku sa však rozohral Tajgič, ktorý svojim rozprestreným sa zabral celú bránu a tak vznikla situácia akéhosi dvojitého brankára  s mýtických príbehov o bájnych stvoreniach v Atlantíde kde vlastne asi ŽOS-futsal vznikol. Na opačnej strane sa teda po niekoľkých šanciach následne presadil i Pilďo, keď sa najprv neúspešne zastreľoval do prázdnej bránky no následne už nedal gólmanovi žiadnu šancu a tak v 50´minúte zrovnal stav na 3:3. Čas a mechúr niektorých hráčov sa naplnil a tak sa šlo do tuhého. Bieli po miernej prevahe v celom zápase nepochybovali o skorom strelení víťazného gólu avšak zahrmelo na opačnej strane. Palino, poučený zo skutočnosti že čím bližšie je k bráne tým viac ju presere, rozhodol sa že skúsi šťastie od polky nakoľko mu obraňujúci Peso robil iba milé garde a čuduj sa svete lopta presvišťala okolo driemajúceho Maroša rovno do vinkľa.  Tmaví sa na seba začali vrhať a objímať zatiaľ čo bieli boli na seba nasratí a objímali si akurát svoju nešťastnú hlavu.

Prečo bieli prehrali i keď boli mierne lepším teamom?  - opýtal by sa nejeden fanúšik Aktov X avšak otázka znie – Prečo vyhrali tmaví keď boli mierne horším teamom? No zdá sa že tam si každý hráč plní tú svoju funkciu a hrá na svojom miestečku a tak je tmavý team vyvážený  a fungujúci celok. Pepe včera operoval skoro výlučne iba v predu avšak odmakal si to svoje čo malo za následok lepšie držanie lopty, viacej šancí a viac oddychu pre svoju obranu. Pilďo zapasoval do zostavy nakoľko ako ortodoxný ľavák vypĺňal priestor ľavého krídla kde inokedy operuje Palino. Ten sa zas presunul na druhú stranu kde síce nebol priamo v tom svojom avšak na druhej strane nezavadzal. Tajgič sa skoro nepohol za svoju polovicu a tak chýbal pri rozohrávke avšak v obrane pristupoval k hráčom tak ako zatiaľ žiaden hráč z bielej zostavy. Dochtor pôsobil ako spojka medzi obranou a útokom a doplňal vzniknuté diery. Každý proste potiahol za tmavý team práve vtedy keď to bolo treba zatiaľ čo komplet biela zostava buď celá hrá  alebo celá spí.

Záverom ešte zistenie že Pilďo teda nebude dôvodom prečo biely team prehráva. Zdá sa že patránie po príčine prehier naberá na obrátkach. Podozrivých pomaly ubúda a slučka sa nebezpečne sťahuje. Si to ty alebo snáď ty !!! :-)))

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Tak počúvaj ty čitateľ reflexu!

(Fialový Čipo, 19. 4. 2011 16:23)

Ďalší pán na holenie bude Miro. Najbližšie bude asi odpočívať samotný Čipo nakoľko sa musí dať do psychickej pohody a tatktiež treba zúžiť okruh podozrivých! Prípadne dostane stopku Martin nakoľko ako zapisovateľ a fanúšik je výborný avšak ako talizman je nepoužiteľný. Lopta bude guľatá len bude viac nafúkaná (asi ako Pilďo po prečítaní fiktívnej zostavy). A víťaznú zostavu zostavíme keď sa vrátime k pôvodnej zostave z víťazného pondelku.Bábky vyrábať nebudeme bo nie je čas a hráčov zaklínať nebudeme. Plán je taký že sa vymenia na tajnáča bránky.

RE: záver

(Zelený Raul, 19. 4. 2011 13:57)

Kto bude ďalší pán na holenie? Koho nechá Čipo najbližšie odpočívať? Bude lopta gulataa? Zostaví manager bielych konečne víťaznú zostavu alebo skúsi vyhotoviť voodoo bábky súpera na zakliatie tejto pliagy :))))

Vedel som to Pepe !!!!

(Cipostuta, 18. 4. 2011 15:34)

Prisám bohu že som čakal kedy to Pepemu nedá a prispeje svojou troškou do mlyna. :-))) Je to proste skúsený debatér. Z opodiaľ, učupený v kríkoch sťa by starý lev (napadla ma aj hyena) ktorý čaká kým sa okopávajúce gazely unavia na slnkom rozpálenej savane a keď sa už zdá že im dochádza dych, vyštartuje zo svojej skrýše a zakusne sa nič netušiacej obeti (tej slabšej) priamo do krku pod zámienkou že vlastne útočí na toho druhého. Pamätám sa ako by to bolo včera keď si kedysi uprednostnil začínajúceho Fera pred starým ostrielaným borcom Alešom Mc Ferinom. :-))) Alebo keď Gabo bez miestenky hral nakoniec v bielom teame. Prípadne Paliho minulé antré do štvrkovej bielej svatyne. No dobre teda len si toho Pilďa hecuj na večer (už viem na koho ho nasadíš) :-)))
A ty Pilďo nepočúvaj tieto hadie sykoty a pamataj ake srdce ti bije v hrudi ... veď aj o týždeň je pondelok :-)))

dobrá kuleha

(pepe, 18. 4. 2011 12:47)

...Pilďo ...jednoducho čipo ta nechce do zostavy...lebo minule bez teba vyhrali....tak to skusa cez trápne žarty....a hodil ta na krk nam...lebo vedel že sa drzim stareho hesla...ze starí hrači majú prednosť pred privandrovalcami v posledných rokoch....tak to je

Re: Pilďo

(Cipostuta, 18. 4. 2011 12:09)

Samozrejme že sa nič nedeje. V poho. Musím svoje dokonalé frky do budúcnosti asi nejak zmierniť. Ale aspoň sa to tu hýbe :-). Taktiež viem ži si svôj hnev a zlosť nehávaš na večernú priamu konfrontáciu spojenú s vyplácaným dlžnej čiastky priamo do rúk resp. píštal strojcu tohoto frku (teda mňa) :-))).
Taktiež je pravda že ja, starý prostitút, by som mal byť ticho schovaný ale nakoľko to bol všetko -pravý nefalšovaný ŽOS humor, odvážil som sa zaťať do živého. Dobre teda Pilďo - naša sekera je týmto dúfam zakopaná - aspo´teda do 21:00. :-)))

Nečakaj žiadne zľutovanie!!!

nie nával hnevu ale chuť športovať :)

(Pilďo, 18. 4. 2011 11:52)

...nemiestny fór ti vyšiel:) Po kontrole stránky som zistil, že zostava bielych je Full.V rámci snahy o vybláznenie sa v Žos aréne som kontaktoval manažéra tmavých či náhodou nemá záujem o moje služby a mal :) Určite sa nejednalo o hnev a zlosť ale chuť zašportovať si a vyskúšať si hru aj na opačnú bránu a stranu telocvične :)
No a o lojálnosti by som sa v tvojom prípade Čipito zvaný Chameleón/kabátnik nevyjadroval :)

Drsňák harry nezná bratra

(Cipostuta, 18. 4. 2011 11:42)

Nakoľko sme 1.apríl absolvovali bez výraznejších "šprťouchlat" rozhodol som sa presunúť aprílový žart o 17 dní a napísať do úvodníka fitkívnu zostavu . Z malého nevinného žartu sa vykľul i test lojálnosti k bielemu pondelkovému dresu. S úsmevom a čistým štítom prešli všetci až na jedného od ktorého sa to najmenej očakávalo. Pilďo Mc Sosidženko v návale hnevu a zlosti z nepovolania do bieleho nároďáku prestúpil ku konkurenčnej tmavej squadre. Áno je to tak i to sa deje vo svete ŽOSky

pribudol drsňák herry

(pepe, 18. 4. 2011 11:27)

takze pildo k nam....a pali sa vyjadri do čtrnáct nula nula

Mýliš sa čipo

(pepe, 18. 4. 2011 10:06)

ja tajči doktor

zatal