Choď na obsah Choď na menu
 


Pondelková rozlúčka s bielym úsmevom a tmavými slzami

27. 6. 2011

BT vs TT

11 : 4

Biely team sa rozlúčil so svojimi fanúšikmi a so sezónou dobrým výkonom a tak odchádzajú na prázdniny s úsmevom a troma bodmi. Tmaví nehrali zle no ich výkon opäť podčiarkla slabá defenzíva.

Úvod stretnutia poznačila udalosť ktorá by sa na takýchto športových sférach nemala stávať  no mnohý z nás si už aj zvykli.  Počas úvodného buly sa Miro postaral o vypnutie svetiel aby tak protestoval  ... (i keď nevieme proti čomu) a upozornil tak na seba. Škoda že tejto jeho sabotérskej akcií chýbal nejaký manifest aby ostatní vedeli čo ho na duši škrie. Následne začala klasická vypínačová prepínačka a hala ŽOS sa tak ponorila na 10 minút do temna. Tmavý team ale zavelil do útoku a tak sa hralo aj napriek tomuto handicapu. Bieli síce nevideli tmavých no ani tmaví nevideli sami seba. Skóre tak otvoril po individuálnom prieniku cez stred Maťo, ktorý prekonal Igora vyhovárajúceho sa že loptu nevidel. Hneď s protiútoku nastrelil Miťo hutným projektilom hriešnika Mira do oblasti podbruška a len centimetre delili hráčov od ďalšieho prerušenia hry.  Svetlo po chvíli znova naskočilo a hrači sa tak dostali opäť do reality.

Ďalší gól pristál opäť v tmavej sieti a to keď Palino veľmi laxne ba až pasívne bránil Čipa – ten mu prekĺzol popri mantineli – natlačil sa pred bránu a Igorovi nedal šancu sa chytiť v bráne.  Tmaví pridali plyn no gól nie a nie padnúť i napriek zatlačeniu bielych do ich obrany. Rýchla kontra a šup ho tam ...  a o chvíľu zase. Stav bol 4:0 pre bielu sqadru keď sa tamví prebudili z bezgólového, obzvlášť zlého, sna. Inkasovaný gól trocha zaskočil belochov a tmavý team rozbehol pekelný uragán no gól neprichádzal. Kopili sa i sťažnosti na extra masív defenzívnu hru bielych natlačených skoro vo svojej bráne – no to bolo spôsobené i pohybom tmavých hráčov a hádzanárskymi prienikmi do bielej brány. Tmaví chceli zakončovať hlavne z modrej čiary a za pomoci teču spoluhráča alebo protihráča znížiť náskok súpera.  Tentokrát však asi niekto vymenil počas temného obdobia bez svetiel bránky a tak sa zakliata svätyňa súpera asi dostala na bielu pozíciu. Pepe s Igorom a obzvlášť superaktívnym   Miťom sa drali do zakončenia ale v tento večer chceli bieli vyhrať a obetavo sa vrhali do súperových akcií a nahrávok. Pilďo počas duelu žiaril aktivitou a bolo ho vidno naozaj všade. Obzvlášť jeho brankárske Hašekovky boli fakt efektné a divák (i keď žiadny nebol) mohol byť spokojný. No ani Martin s Mirom sa nedali zahanbiť a ukázali mladším hráčom čo všetko sa dá ubehať  keď sa hrá s chuťou a rozumom. Od stavu 4:1 dokázali síce tmaví skórovať no biely team odpovedal jasne a briskne vždy aspoň jedným gólom a ich šikovné akcie s presnou prihrávkou a nebojácnym zakončením robili súperovi poriadne hlboké vrásky.  V tmavom team chýbala hlavne defenzíva nakoľko Igor v tento večer veľmi nepodržal v bráne ani v útoku (aspoň nie tak ako sme naňho zvyknutý) a Dotore to sám vzadu neubránil. Nepomáhali mu ani dobre mienené rady spoluhráčov z ofsajdovej pozície.  Rozohrávka bola často krát okatá a to na oboch stranách, išlo len o to kto to ako využije. A bielym to v ten večer sypalo. Možno keby bol vzadu s Dochtorom Tajgič a v strede Gabo – bol by na každom poste ten správny skill a belosi by sa tak ľahko nedostávali pred brankára.  Miesto rozohrávača mal prebrať Palino no niekedy sa mu behalo ako keby tie dva kilá korbáčov od Peťa zjedol ešte pred zápasom. Podobnú úlohu mal v bielom teamu Maťo a ten sa jej zhostil tak ako sa od neho očakávalo. Nebojácne a zároveň skúsené kolmé prihrávky a strely boli jeho hlavnou devízou.

Za stavu 10:4 sa vyhlásil Pepe o víťaza a v jeho hlase bolo znať že sa i v prípade gólu do bielej bránky nebude ďalej predlžovať. Po akcií Mira s Čipom a po ich súboji s Dochtorom a Palim sa druhý menovaný zo šťastím dostal k lopte a ešte šťastnejším nákopom uzavrel trápenie tmavej légie.

Miťov lós tak padol na nesprávne mužstvo a po zápase so smutným hlasom presne pomenoval príčiny tmavej prehry ... no snáď nabudúce sa už rozhodne ráznejšie :-)

Strelci:

BT – Čipo4, Pilďo 2, Maťo 2, Miro 2, Martin 1

TT – Miťo 2, Pepe 1, Igor 1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Už aj tak to neplatí

(Čipo, 29. 6. 2011 16:26)

A nakoľko je o záverečné posedenie obrovský záujem - tak jebem na to. Dáme pivo a pôjdem domov. ä

Tak zajtra.

levik

(POZOR POZOR !!!!, 29. 6. 2011 15:08)

skorsi termin je absolutne nevyhovujuci....

POZOR POZOR !!!!

(Čipo, 28. 6. 2011 16:41)

Je tu teoretická možnosť že zápas by sa mohol odohrať vo štvrtok od 18:30 - 19:30 a následne by sme spravili to posedenie vo Vozovke napríklad. TAkže prosím o vyjadrenia. Kto mlčí ... samozrejme svedčí a teda súhlasí :-)

posedenie

(Martin, 28. 6. 2011 11:38)

Chápem filozofiu určiť termín záverečného posedenia na štvrtok, pretože Čipo, ktorý si naozaj zaslúži aby sa ho zúčastnil, tu potom ani v piatok ani o týždeň cez víkend nebude a potom je už hlboký júl a všetci rozbehaní po dovolenkách...Faktom je ale aj to, že záverečné posedenie by malo byť pre všetkých, t.j. aj pre hráčov, ktorí sa vo štvrtok do zostavy nedostanú. A čakať do desiatej kým sa v ŽOSke dohrá a potom prísť na jedno pivo do Vozovky ( hoci akože zdarma ) a rýchlo ho vypiť kým tam nezatvoria, asi nie je moc lákavé. Takže navrhujem :
1. nech sa nehrá a je len to posedenie, alebo
2. nech prídu všetci a hrá sa buď turnaj, alebo sa rozdelíme na dva tímy a bude sa striedať, alebo
3. tí čo nedostanú dôveru manažérov môžu paralelne zápoliť vo Vozovke povedzme už od ôsmej

Štvrtkové posedenie vo Vozovke

(Admin, 28. 6. 2011 9:20)

Vo štvrtok sa uskutoční krátke posedenie a ohliadnutie sa za sezónou 2010/2011. Je to termín nevľúdny a náročný avšak iný zatiaľ nie je. Náhradný termín klasickej piatkovej alebo sobotnej rozbíjačky oznámime čo najskôr prípadne dohodneme vo štvrtok. Pije sa zadarmo!!!

Ale už zasa Dr. Fico?

(šalamúvova riť, 27. 6. 2011 13:48)

Nevedel som čo narýchlo napísať do úvodu tak som zvolil vtipnú príhodu s manažérskeho života. Inač nič viac a nič menej.:-) Miťo hrá a to je základ jeho potreby budú uspokojené a o to šlo!
Tak večer prdoši! :-)

hele...šalamúne

(pepe, 27. 6. 2011 13:04)

no miťa nehaj na pokoji, nevedel som ze poslal aj tebe sms...roky si nanho kaslal a na posledny zapas by si ho jako z lutosti nominuval?

zapomeň...

miťo dnes sa tesim na dobry focik s tebou

pepek

tmaví

(pepek, 27. 6. 2011 10:58)

ja miťo doktor pali....plus asi gabo alebo nedo iný