Choď na obsah Choď na menu
 


Pondelok 31.5.2010

31. 5. 2010

BT vs TT

11 : 7

 

 Predzápasové ovzdušie zatemnila opäť prietrž ospravedlneniek v tmavom teame. TT nebol shopný zložiť team a ešte okolo poludnia bol v zápise uvedený iba Tajgič. Postupne sa prebudil i Palino a do jeho manažérskej site sa podarilo chytiť iba Klajnózu. Biely team bol zložený už o 09:00 SEČ a preto prišlo k rokovaniam. Palino a Čipo najprv odsúhlasili hru 4on4 a následne si Palino vybral priamou voľbou z BT pilier bielej obrany Pilďa Sosidženka. A mohlo sa začať...

Tmavý začali zostra ako feferónka na jazyku avšak výsledkom bolo to isté ako tá feferónkoa na opačnom konci svoje púte. Biely vyčkávali, a to buď s taktických príčin alebo sa proste tatkovci už pomalšie rozbiehajú jak kedysi. Číhali na stratu lopty tmavej légie a následne vyrážali na lúpežné nájazdy ako hordy kalábrijských lupičov v časoch reconquisti. Ich lup v podobe prvých gólov pridával istotu na ich kopačkách ale i ležérnosť v obranej činnosti. Tmaví vycítili šancu ako starý štamgast olomoucký syreček v šenku a začali hrýzť ako rozstrapkané tesné slipy. Pozícia spílmachra padla v tento večer na Palina, ktorý sa snažil rozohrávať ale i podržať loptu. Nabíjal spoluhráčom ako v prípade Klajnózu ktorý si nabiehal na svoj typický post bombardéra z druhej vlny a v jednej šanci roztrhal sitku ako 5 kg hovädzieho "kvalitnú" Tesco tašku. Na druhej strane sa predviedol v parádnom svetle Miro, ktorého bolo treba iba trafiť loptou a on ju už vedel upratať :-). Avšak jeho 5 zásahov hovorí o jeho kvalitách a skúsenostiach i o chuti na futbal po nútenej prestávke. V jeho útočných aktivitách ho podporoval Čipo a to z dôvodu že sa radšej začal venovať nahrávkam ako obíjať brankára nepodarenými strelami. Martin zaknihoval dva zásahy ( i keď sa šepká že dosiahol hattrick) a zapájal sa i do obrannej činnosti. Jeho čistý štít ma iba dve špinky - konkrétne brankárske výkoni a nepokrytie Tajgiča pri jednej z gólových akcií tmavých. Tentokrát ho však nemal kto poučiť o štýle bránenia ala Igor Murín, keďže Pilďo bol na druhej strane barikády. Peso v zápase podal štandart ako obranca avšak ako útočník pohorel sťa by Dráždany po bombardovaný na sklonku druhej svetovej. Štatisti mu pripísali gól, no šteboce sa že ho strelil práve Martin. Tmavým už klasicky robil vrásky Tajgič svojimi chápadlami ale i nenápadnými prdíkmi v stredmom pásme ( čo bol dôvod prečo mal Čipo po zápase také krvavé oči ). Jeho gól po Pilďovej lišiackej prihrávke bol priam profesorský. Šedá eminencia a jeden z najlepších hráčov ŽOS-ky Klajn bol opäť na roztrhanie a zahusťoval priestor v predu i v zadu. Dvá zásahy hovoria za všetko.  Na záver sme si nechali obeť zákulisných hier - Pilďa. Keď mu manažér bielych stroho oznámil jeho prestup k tmavému teamu, zvažoval či nepodá žalobu na arbitrážni súd no ako profesionál zaťal zuby a nastúpil na druhej strane. Zdá sa však že mu okrem čiernej svedčí i hra 4on4. Jeho diabolská ľavačka privádzala obrancov bielych do zúfalstva a po troch góloch bolo jasné kto prebral na seba zodpovednosť zvrátiť zápas. Keď k tomu pridáme výborné brankárske zákroky ... je o prvej hviezde zápasu rozhodnuté. K jeho výkonu mu gratulujeme.

Bieli viedli opraty zápasu od úvodu až do konca i keď sa tmaví niekedy priblížili na dostrel dvoch gólov. Čakali zodpovedne v zadu (čo bolo tŕňom v oku kapitána Palina) a z rýchlych brejkov zarezávali súpera rýchlejšie ako masajovia svoje kozy počas svadobnej hostiny. Na záver pridávame výrok niektorého z tmavých, ktorý po záverečnom hvizde zakričal do vyprázdňujúcej sa haly:   "Ale my sme chceli ...!"

 

 

Strelci gólov:

BT: Miro 5, Martin 3, Peso 1, Čipo 2

TT: Klajn 2, Tajga 1, Pali 1, Pilďo 3

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Videá zo štvrtka a gólový zostrich

(Admin, 31. 5. 2010 9:17)

Chcem len upozorniť neprajníkov ktorý by chceli kritizovať kvalitu videí zo štvrtka že nejde o zlú kameru či nedostatočné osvetlenie ale o 3D záznam. Takže kto doma nemá 3D okuliare alebo 3D TV( čo v dnešnej dobe je buď rarita alebo akýsi protest proti techn. napredovaniu) môže si fuci video skvalitniť sledovaním cez pohár so zaváranými uhorkami prelepený modrou fóliou.