Choď na obsah Choď na menu
 


Pondelok 19.4.2010 - tragédia francúzskeho TGV

19. 4. 2010

BT : TT

14 : 2

 Dňa 19.4.2010 vo večerných hodinách sa v okrese ŽOSka, presnejšie na trati "Tmavá bránka - Biela bránka" vykoľajil francúzsky špeciál TGV. Po tragickej nehode máme zatiaľ potvrdených 5 futbalových obetí: Pepka, Pali, Tajga, Rado a Pilďo st.. Železničný expres bol bez strojníka resp. prikladača Huca a i strojvodcu Gaba, odsúdený na kolíziu. Vyšetrovanie bude pokračovať po nájdení a preskúmaní všetkých čiernych tričiek. Pravdepodobne však ide o zlyhanie ľudského faktora.

I takto nejak by sa dal opísať včerajší duel dvoch odvekých pondelkových rivalov. Bieli nastúpili viac menej v klasickej zostave. Namiesto Martina a Maroša dostali šancu aj chlapčiská z lavičky a to Levík (ktorý si niekedy dres Žosky cení viac ako svoju druhú kožu s logom FC Merkúr)  a Fero (ktorý si svoje nervy a chuť kopať do balíčkov vybíja na futbale). Tmavý team mal so skladbou svojej crew problémy a preto mu boli na tajnom stretnutí Palino+Čipo ( v lesíku za Kauflandom), dohodení dvaja borci a to: Pilďo starší ale skúsenejší a Rado striker.

  Rýchli úvod priniesol rýchly gól a to keď Mirovú polostrelu - poloknedľu zužitkoval Cipostuta a zasunul ako prvý. Následne však Rado, po Pepkovej strielanej prihrávke, prekonal lišiackym tečom, nepozorného Mira. A to bolo zo strany tmavých na ďalšiu polhodinku asi tak všetko. Týchto tridsať minút si skrátime a zhrnieme: Čipo, Fero, Miro, Pilďo, Fero = 6:1. V tmavom teame nastala panika a chaos a bielym sa začal prebúdzať mlsný futbalový jazýček. Francúzky rýchlovlak, vykotený v jarku sa snažil znovu dostať na trať Pilďo senior ktorý kričal do priestoru apokalyptické heslá z Votrelca ako: "Sú všade, sú všade" alebo "Kde je život? Nemáme život!". Našťastie už tmavý do konca zápasu nenašli ani Život ani Plus7 dní ani hocjaký iný týždenník.

  Po polčase sa teda biely kolotoč opäť rozkrútil a tmavým už začalo byť z tejto jazdy niekedy aj pekne nevoľno. Ťažko to niesol hlavne Pepka, rozladený z pomerov v slovenskom futbale, ktorý si namiesto uteráka hodil pred koncom zápasu svoje triko. Pekelný jazdci napriek desívemu výsledku nehrali vôbec zle ale bohovia boli večer naklonený bielej grupe. Tej sa darilo naozaj všetko ... ako keby tých bohov všetci osobne vyfajčili ... do sucha ... a dva krát. Hlavičky, pätičky, srandičky ... to bola len časť z bieleho pestrého fuci repertoára. Dnes zahrali v bielom teame všetci na výbornú. Ak im takáto fazóna vydrží ... budú ťažkým orieškom pre každého súpera.
Tmaví však už neraz dokázali že sa dokážu rýchlo otrepať a pomstiť sa za futbalovú potupu.

Prvá hviezda zápasu: Fero - štvorbodový zabiják, pripomínajúci kríženca Makelleleho, Zidana a Roonyho. Bol všade kde mal byť. Nahrával, bránil zakončoval. Bravóóó.

" Jeho výkon hodnotím ako ligový." - vyjadrila sa na adresu Pilďovho výkonu intergalaktická megahviezda FC Merkúr - Levík.

 

Druhá hviezda zápasu Pilďo jr. - iba dva góly v bráne bielych bola hlavne jeho zásluha!!!

"Nechcem sa chváliť ale toho Pepku som dnes zmazal." - Pilďo pri pivku.

 

Tretia hviezda zápasu Pilďo st. - 58- rokov skúseností bolo na palubovke cítiť. Energia, vitalita a zdravé emócie - to sú charakteristiky tohoto "nováčika" v našej lige. Mnohí k nemu vzhliadajú ako k vzoru a dúfajú že budú v takom veku takisto schopný konkurovať mladým juncom. 

"To bol teda výprask. Všade boli o pol kroka skôr." - Pilďo st.

 

Strelci gólov:

BT: Miro 4, Fero 4, Čipo 4, Levík 1, Pilďo 1

TT: Rado 2

Zápis: Cipostuta

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hanba ako lusk

(Gabec, 20. 4. 2010 18:23)

Kde sa vzal takyto vysledok snad najdeme len v hlavach TT...