Choď na obsah Choď na menu
 


Pondelok 11.1.2010

11. 1. 2010

Vážení čitatelia,

ako isto viete, ako podklad pre pozápasové komentáre býva Čipov zápisníček s kresbou kocúrika. Dnes som v ňom však márne pátral po štatistikách večerného duelu. Údaje boli síce zaznamenané, ale celé rozmazané a nečitateľné. Z dobre informovaného zdroja sme zistili, že to nebol pot, ktorý rozmočil papier Čipovho zápisníčka, ale horké slzy, ktorými autor pokropil pergamen pri zbieraní údajov po zápase... Preto sa budeme musieť dnes uspokojiť len s mojou, pomaly už starecky deravou, pamäťou !

Možno sa Vám, milí čitatelia, bude zdať že trochu odbočujem od pointy, ktorou by malo byť infomovanie o priebehu a výsledku zápasu, ale som presvedčený že tu treba hľadať odpoveď na príčiny výsledku zo včerajšieho zápolenia.

Bolo to opäť zápolenie silných tradícií vs. nového vnímania sviatkov.

Áno, je to tak. Hoci dnes píšeme už 12. Januára roku Páne 2010, aj druhý tohtoročný duel ovplyvnil fakt, ako kto svätil Vianočné sviatky. Kým na hráčoch bieleho tímu bolo vidno, že po statočne dodržanom pôste vypuklo Štedrou večerou naozaj radostné obdobie plné hojnosti, hráči tmavého tímu dodržiavali striedmosť aj počas týchto sviatkov ( tak ako výsledkovo v jesennej časti ). Kým u Čipovocv po troch chutných "megarezníkoch" zasyčali tri "plzienky" u Pepkovcov sa aj na Silvestra pripíjalo Gumidžúsom. Kým u Pilďovcov sa vykoštovali všetky medovníky a zožrali všetky salónky zo stromčeka, tak u Klajnovcov sa pokorne prekrajovalo jabĺčko. Kým Martin sa ešte nedokázal úplne prebudiť zo zimného spánku, Gabo kreatívne zbehne len kvôli zvyšovaniu kondície do opravy s vysávačom aj kvôli výmene plného vrecka. ( Palino, teba nespomeniem, bez urážky, písal o tebe v minulom príspevku kolega z redakcie ) Jediný, kto z línie zdravej životosprávy tmavého tímu vybočuje je jeho hrajúci kapitán a zároveň predseda zväzu Huco, ktorému však jeho "betóny"  zase len pomáhajú k lepším brankárskym štatistikám tým, že pomaly na 90% vypĺňajú priestor brány. A to musím pripomenúť, že biely tím má vo svojich radoch odborníka, lekára špecialistu, ktorý ani dobrými radami ani odporúčaniami a receptami nevie prinútiť svoj tím k zdravšej životospráve.

Do polovice zápasu, ba možno aj do 3/4 biely tím dokázal držať krok s tmavými. Prehrával síce v úvode 0:2 ( Miro chybou v programe naordinoval vlastenca Pilďovi, ktorý ho zasunul hneď na úvod zápasu ), ale dokázal zdvihnúť hlavu a sériou troch gólov otočiť nepriaznivý výsledok. Ten sa potom prevaľoval o gól do stavu 4:3 pre biely tím. Potom ale nastala chvíľa o ktorej som písal v predchádzajúcom odstavci. V posledných minútach zápasu strelili tmaví 5 gólov do brány súpera oproti nule na strane bielych a tak tmavý tím vyhral zaslúžene 8:4. To, čo Čipo diplomaticky nazval, že "nám chýbal polkrok", boli ešte stále "nevyprdené" vyprážané šnicle, kapre, zemiakové šaláty, salónky a ozdoby zo stromčeka a hlavne hniloba prevtelená do ľudskej podoby. Takže po ďalšom dueli musel biely tím odchádzať po dobrom výkone a vyrovnanej partii z palubovky so sklonenými hlavami len preto, že kondične nezvládol záver zápasu.

 Zostavy:

TT: Pepka, Huco, Pali, Gabo, Klajn

BT: Čipo, Martin, Miro, Pilďo, El Dochtor

Góly :

BT : Miro 1, El Dochtor 1, Martin 2

TT : Pepka 4, Palino 1, Klajn 1, Huco 2 

 

Zapísal : R.B.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

tip

(Pilďo, 11. 1. 2010 20:03)

...jasné je, že tmaví po minulom šťastnom víťazstve zinkasujú tentokrát spravodlivuu prehru, no vzhladom na silu tmavých to bude tesnee :)

komentar

(martin, 11. 1. 2010 15:33)

dnes sme sa chystali na oplátku za minulý týždeň, škoda že tmaví nie sú v rovnakej zostave, nebude to víťazstvo tak chutiť... ale nejako to prežijeme

Biely tym

(Huco, 11. 1. 2010 15:27)

Cipo nechce prezradit posledného hráča??? za tým niečo bude. Teším sa na večer kto je ten pán záhadný

Nie nie to nemozem

(Cipostuta, 11. 1. 2010 15:25)

Veru veru nas uz nezachráni nič iba ak férový rozhodca ktorý by potrestal tie vaše fauly a pridržiavanie dresov. A Diego je kto? Mne to v googli vyhodilo že je to nejaká predajna PVC a kobercov a tam okrem 50-ročného skladníka a brigádnika na predajni sú samé ženy ... takže som tam nikoho nezohnal. Tak teda dakujem za pomoc Pepe Penison.

že bez komentárov

(pepek, 11. 1. 2010 15:16)

....smejem sa....pri takej zostave tmavych sa ani nečudujem že bielemu baletu nie je do komentárov...zachráni vas jenem Diego.....čipo tu je číslo nanho....0003..predvolba do ARgentíny...potom ta prepoja na ostrove honolulu...a odtial rovno k djégovi....snad to stíha...a mozes mu povedat aj na devatu....už asi dojde zabavený