Choď na obsah Choď na menu
 


Pondelok 07.06.2010

7. 6. 2010

BT : TT

 
 

 9 : 4

 Tak a je dobojované. Tmaví roztrhali súpera ako obyvatelia povodňou postihnutých oblastí svoje permanetky na plaváreň (opäť trocha čierneho humoru). 

Pred zápasom sa tak ako vždy, dolaďovali zostavy (resp. tá tmavá). Ako piaty člen k tmavej légií bol bez hlasovania a zaváhania vybratý Fero Férensen bývalí doplnovač avšak teraz už skoro člen siene slávy. Začínal ako záchranné koleso hodené v mori nezodpovedných futbalistov a bol všade tam kde bolo treba niekoho doplniť o 5 minút štvrť na tri. Jeho výkony boli rozporuplné a štýl hry neidentifikovateľný a neuznávaný. Často krát bol ponechaný na lavičke lebo ŽOS-ka kedysi za čias Avalonu vítala iba hráčov: "čo vedia hrať futbal" a pre zelenáčov nebolo miesto. Fero sa však vďaka svojej nátlakovej hre alá "vyhladovaný lopto-vampír" postupne prepracoval až do pondelkového tmavého teamu. Toľko stručný opis (aj podľa Pekpku) prvej hviezdy zápasu.

Do polovice stretnutia to bol nerozhodný duel. Oba teamy boli nažhavené avšak už od úvodu bol tmavý team v svetelnej stupnici o niečo červenejší. Obzvlášť Pepka s Ferom boli v tento večer nejakí nadopovaní. Neustále dobiedzali a menili si miesta čo unavovalo bielu hrádzu ktorá sa tak (ako tá na východe a v Poľsku) po pomočení sa ... teda premočení pretrhla a do brány bielych sa začali valiť hektolitre gólov. Šancí na zastavenie ba i odstránenie blížiacej sa katastrofy bolo stále dosť ale obyvatelia Bielej Bránky nevedeli odčerpať narastajúci počet gólov a dokonca ani prečerpať pár zásahov do pivníc a dvorov v susednej dedinke Tmavá Bránka. Napr.... keď už v závere dochádzali sily a bieli už zachraňovali pred poloptodňou (to je ako povodeň len do bránky vniká namiesto vody lopta) iba holú česť, ocitol sa Miro v dobrej pozícií aby gólovú hadicu zasunul do dvora tmavému brankárovi ... no bohovia boli opäť proti. Hadica sa Mirovi vyšmykla (možno preto že do nej kopal :-) ) tak neštastne až sa celý objem hadice, teda asi jeden gól, vylial opäť do dvora bielym. A takýchto zachranárov bolo v bielom teame veľa. Keď chcel Čipo pomôcť odčerpať páru šancí zo súperových haloviek, spustil na čerpadle (nechtiac) opačný chod a galiba bola na svete. A aj keď sa strašne chcelo ... tak asi iba niekomu na záchod. Nedarilo sa nič. 

Po dlhých mesiacoch sa opäť ukázala sila tmavej krútňavy v plnej kráse. Dokonale prekvapila juhoafricky naladených mládencov od bielej rieky. Gratulujeme

Keď sa človek únavne brodil cez tmavý močiar plný príšer s chápadlami ( že Tajgič!) alebo ostrými špičkami (že Klajnózka) mal na mysli už iba jedniné. Nájsť si kúsok suchého miesta niekde v v útulnej krčmičke. Avšak bohovia na bielych nezanevreli a pripravili im na večer jeden zázrak ktorý sa Vám pokúsim stručne opísať:

Nánosy bahna spôsobené prietržou mračien a potopou ( i potupou), ktorá trvala skoro celú hodinu sa  podarilo vyplaviť iba za pomoci 0,5 až 1 litra pivečka v priebehu 20 minút!!!

 

Hlavné prúdy povodne:

BT: Čipo 1, Martin 1, Levík 2  (sľuboval 4)

TT: Pepka 4, Klajn 2, Fero 2, Pali 1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Oznam - chata

(admin, 8. 6. 2010 14:30)

Pozri prosím oznam o chate v sekcií " Diskusný klub"! A zapoj sa ... kam chceš, hlavne sa vyjadri!!!

kolko mam slubit na stvrtok?

(levik, 8. 6. 2010 12:00)

2 zo 4 nieje zle...