Choď na obsah Choď na menu
 


Tmaví po zákernom výkone opäť zo štastím :-)

4. 4. 2011

BT vs TT

5 : 7

Tmavý team mal na mále no so štastím ( však ako ináč) ústála tlak súpera a dotiahol zdarne zápas až do konca. Avšak uvažuje sa i o kontumácií výsledku v prospech bielych nakoľko vyplávalo na svetlo sveta niekoľko skutočností, a to: Tajgič chodí na zápas permanentne pod vplyvom alkoholu ( k čomu sa priznal keď dopíjal tretie orosené vo Vozovke). Tento prečin už znamenal stopku pre nejedného hráča v ŽOS-league. Nakoľko má však Tajgič i plusové prínosy – zametieme túto kauzu pod stôl. Druhá aféra je ale drsnejšia. Levík si všimol že Juan Pedro si s Pepkom (okrem tykačky a vrelých rozhovorov) dávajú ku koncu zápasu tajné signály na základe ktorých Juan Pedro vie kedy zahlásiť boj o víťaza. Ak sa táto hypotéza potvrdí – postihne tmavý team kontumácia všetkých výsledkov od začiatku jestvovania vesmíru a za trest budú musieť prebehnúť nahí od ŽOS-ky po McDonald a naspäť. I keď podľa historiek zo sauny to asi niektorým problém robiť nebude. Ba práve naopak .

Samotný zápas sa odvíjal sviežo ako nitka s klbka utekajúca dole schodmi pred rozbesnenou mačkou. Každý mal svoje pokyny a nikto nechcel byť Judášom teamu. Avšak skóre zápasu otvoril po nedorozumení ( či sa hrá alebo nie) Čipo keď vyslal celkom utešenú zákerku na Pilďa, ktorý býva v takýchto situáciách bezbranný ( keďže ešte nebol poskladaný v bráne). Tmaví ďalej hrozili keď Dolo s Igorom rozrážali obranný val a cez trhliny prenikali do malého vápna prepadové komandá na čele s Pepem a Gabom. Tajgič ako vždy stál vzadu a zametal všetko čo sa mu priblížilo na dosach chápadiel. Biely team sa však nezdal a z narastajúcim gólovým mankom ( už bolo 0:3 ba dokonca i 2:5) rozkrútil svoju povestnú špirálu smrti ( o ktorej nikto nič nevie) a začali súpera trápiť ako BP ropná kríza v Lýbií. Zrazu mali tmaví hráči na kopačkách nervozitu a v očiach strach. Čo mali v trenkách sme sa zatiaľ nedozvedeli ale všetci tušíme. Keby bieli využili zaváhanie tmavého teamu, ktorý sa v nádeji totálnej vojny vytiahol pred súperovu bránku, mohlo byť prvé dejstvo bielej epopeje dokonané. Hold nestalo sa tak a tmaví ustáli tlak súpera za stavu 5:5 a vďaka dvom gólom, dovtedy vymazanému polopriesvitnému Pepkovi, potvrdili nárok na tri body. Managéro bieleho teamu je však s výkonom (samozrejme nie s výsledkom) spokojný, nakoľko bolo vidno odhodlanie i smäd po víťazstve ( i keď Levík ukázal pri tretom pive svoj pravý dôvod návštevy ŽOS-ky).  Tmaví vyhrali 5:7 no Pepe sa už teraz bojí čo bude až mu odriekne účasť niekto z jeho komanda hromotĺkov a keď raz dôjde i Pali, ktorý momentálne kreslí Google Universum a ktorého si za súpera praje väčšina bieleho teamu.

V dnešnom medailóniku sa pozrieme na zúbky a tiež na nohy bielemu Makelelovi a zlému chlapcovi bieleho teamu – Marekovi Pilďo Sosidženkovi.

Jeho štýl hrania je síce v kuloároch považovaný za ortodoxne tvrdý, avšak aj napriek zlým jazykom zatiaľ neevidujeme žiadne obete na životoch či nejaké zranenia. Vyniká dobrým prehľadom a v poslednej dobe sa nebojí pustiť aj do sfér ktoré mu nie sú celkom typické. Vie meniť rytmus jeho aktivity a často krát prekvapí nečakaným projektilom ktorý rozhýbe každého na parketách. Jeho meno má už za tie roky určitý cveng a snáď sa naňho raz prídu pozrieť davy fanúšikov. No zatiaľ si musí postačiť i z tým čo má.  Ale dosť už bolo o Pilďovej dráhe DJ-a. Prejdime rovno k veci. Čo sa týka futbalu v ŽOS – je to už o čosi horšie. Pilďove extrémne návyky o prieniku po ľavej strane sa preberajú už v prvej tride ŽOS futsal akadémie. Jeho tvrdá hra plní permanentne titulné stránky časopisov venujúcich sa bojovým športom a jeho nervozita a tlaky počas zápasu robia vrásky nejdenému kardiológovi. Niekto vypočítal že Pilďova žila na krku je počas maximálnej amplitúdy pod takým tlakom že keby mu praskla ( čoho sa niekedy obávam) jeho vystreknutá krv by spravila na mesiaci kráter o priemere 12 metrov. No má aj dobré stránky ...  jeho zmysel pre fair play je ďaleko za horizontom chápania bežného futbalistu – obzvlášť keď sa jedná o zakončovanie do prázdnej brány. Tak vykopnúť loptu z istej gólovej pozície sa snáď ani nedá – to proste musíš vedieť. Napriek tomu je neoddeliteľnou súčasťou bielej obrany a jeho čiernu robotu by snáď nerobila ani indická najnižšia kasta šudrov. V poslednej dobe sa však púšta i do ofenzívy a po odhalení niekoľkých útočníckych tajomstiev môže byť z neho hráč na nezaplatenie. Ako DJ-a ho však môžete mať už od 20 euro. :-) Pilďo ... do teho a drž sa !!! Nech je tvoje srdce belasé ... teda biele som chcel povedať.

A my ostatní (teda ja ako autor článku obzvlášť) budeme vždy s obavami pozerať na mesiac či sa tam neobjavá malá červená škrvrnka.

Strikers:

2´ Čipo vlastenec 0:1, 24´Igor 0:2 , 26´Gabo 0:3 , 29´Čipo 1:3, Miro 37´ 2:3, Dolo 40´2:4, Dolo 49´2:5 , Miro 50´3:5, Peso 52´4:5, Čipo 52´5:5, Pepe 57´ 5:6, Pepe 67´5:7

 Zo strachom s Pilďovej odplaty zapísal Cipostuta

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Veru !!!

(Biely bielemu, 4. 4. 2011 16:24)

a po refréne druhá strofa:
.... koľko krát si už tam stál, a potom si ju jebol pod strechu. :-)))

Tunajt!!!

(Biely, 4. 4. 2011 15:53)

...nech bože dá nech bože dá veď my na to maame... :)

nic som nešpekuloval. Volal som naisto

(pepek, 4. 4. 2011 10:48)

ja pali tajci gabi dolo