Choď na obsah Choď na menu
 


5.Pondelková hojdačka - tentokrát na bielej strane.

19. 9. 2011

BT vs TT

9 : 7

  Kvalitný, behavý a dramatický zápas to bol. Po tmavom záverečnom nápore však ostala biela kompánia na koni a docválala si po tri body.

Vedenia sa ujali biely zásluhou bieleho esa ktoré zamotávajúc sa do Tajgičových chápadiel vyslalo jedofku na tmavú bránu kde sa ešte Huco nestačil rozložiť a bolo 1:0.  Tmavý team chcel odpovedať čo najskôr no ku gólovému zakončeniu sa nemohli prepracovať. Darmo ... obrana bielych stála na pevných štyroch pilieroch ako učenie Islámu a tak udieralo na druhej strane kde bol (podľa predzápasovej dohody) iba jeden útočiaci prvok. Takže než by si stihol povedať "Kde je Gabo?"  už bieli viedli 3:0. Nebolo to jednoduché .. pretlačiť sa do brány cez troch až štyroch obrancov zatlačených až na bránkovú čiaru no to prehustená obrana v diamantovej formácií je zdá sa novým sviežim trendom v defenzívnych hitoch tejto sezóny. No tak či tak bola obrana bielych výborná a teda asi o trochu lepšia ako útok tmavej kavalérie.

Dlho predlho trvala snaha tmavých trafiť ten malý štvorček ozdobený roztrhanou sieťou ... až sa pohlo srdce v Martinovej hrudi a vymyslel plán ako tmavých potešiť. Sériou prihrávok v obrannom pásme prilákal útočníkov do bielej útočnej sféry a potom ... akože nechtiac - lebo ináč sa to nedá vysvetliť - nahral súperovi tzv. Ďuricofku a ten (tuším v prevedení Pepka) už tentokrát tento dar prijal a následne aj poľahky využil. MArtin bol v tento večer obzvlášť citovo rozorvaný a jeho duch Fair-play ho ešte prehovoril na jednu dobročinnú prihrávku - rovno súperovi na nohu. V oboch prípadoch rozohrával ako brankár a tak samozrejme svoj prejav priateľstva a porozumenia medzi hráčmi oboch táborov mohol dotiahnuť až do konca :-). Áno tmaví nehrali zle ale sem tam im treba hodiť nejakú barličku. 

To zápas nakoplo do nových rozmerov. Bieli síce vedeli odpovedať na tmavé góly ako milionár z chatrče na moderátorove s´ťažné otázky no zároveň za stavu cca 7:4 sa začali predvádzať pred prázdnymi tribúnami ako DAC Dunajská Streda. Ponúkačky, vylepšovanie si streleckého uhla až mimo uhol pohľadu a robenie si obráncu i brankára naraz. Čipo začal nahlas lamentovať a pokrikovať na hráčov "aby nás to nemrzelo" prípadne "nedojebme si to na záver ... ako vždy!" no belosi šípili hernú krízu tmavých a chceli im naložiť ako Barca Malage.  Plán nevyšiel a biely team inkasoval. Prebudil sa Feďo Pepe i Huco a páru minút pred desiatou bol stav 8:7. Pepe vyhlásil "o jeden alebo  o dva" a kým stihol namotivovať svoju crew už bolo aj Čipovou zásluhou po zápase. 

Tmaví !!! Ste na ťahu !!!

BT - Čipo4, MArtin2, Miro1, Puli1, Dochtor 1

TT - Feďo3, Huco2, Pepe2

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

áno

(pepe, 19. 9. 2011 9:43)

potvrdzujem zostavy...vsetci az na paliho...vybavení