Choď na obsah Choď na menu
 


13.Tmavý team prehráva už pred zápasom

17. 10. 2011

BT vs TT

10 : 3

  Po minulotýždňovej pochvale za skorý príchod pred Vladimírov štadión sa hráči tentokrát šmodrchali a došli až okolo trištvrte za čo si vyslúžili Pepkove poKARHANnie a prosbu o budúci skorší príchod.

Medzi poslednými dorazil aj Huco. Nejeden hráč si všimol že Huco už do šatne nabehol nabrúsený ako Sandokanov kindžal a že sa mu načim len pekným slovom skúsiť prihovoriť. Huco však nenehal priestor na sentiment ostatných a sám odprezentoval svoju víziu o jasnom priebehu večerného duelu a zároveň naznačil i svoje znepokojenie s Čipovou manažérskou prácou, ktorého jediná úloha je zničiť futbalový zážitok pomocou angažovania špičkových hráčov i za cenu zničenia ako takého krehkého priateľstva.  Jeho tip bol 10:3

Bieli sa pustili od úvodu do odhodlaného súpera, ktorý však klasickou chybou v rozohrávke pred vlastnou bránkou ponúkol vedenie bielemu teamu. Za chvíľu padol ďalší kúsok do tmavej brány a to už trnavská sopka vybuchla a jemný verbálny popolček rinúci sa s pomedzi zubov bodal do ušú - obzvlášť vlastných spoluhráčov. Tmaví zaútočili a znova inkasovali. Gólovo sa presadili až za stavu 3:0. Kvôli exibičnému tempu a odovzdanosti súpera nebude potrebné týrať čitateľa ďalšími obšírnymi opismi a prejdeme to v skrátenom režime: 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 9:3, 10:3.

Pri pozápasovom pivku sa i Tajgič priznal k skutočnosti že o výsledku zápasu mal na základe tmavej zostavy jasno už pred zápasom. Takže to už boli dvaja hráči, ktorý mali vo všetkom jasno. Pali bojoval hnaný Pepkovým revom o niečo viac ako inokedy a aspoň včera večer by si ten gól zaslúžil. Puláč sa taktiež ukazoval v akčnom svetle ale stále sa nemôže dostať do ŽOSkárskeho zápasového tempa a zbaviť sa svojich starorakúskych návykov z veľkého futbalu. Pepe sa nabehal ... ako vždy .. najviac - aspoň teda čo sa týka útočného pásma. Snažila sa zoceliť tmavý team rozleptaný žlčou emočných vibrátorov pôsobiacich vo vlastných radoch.

Biely team bol v klasickom zložení - takom istom ako pred týždňom pri potupnej prehre 5: 13 (teda o osem gólov) akurát že namiesto Pilďa nastúpil Maťo - no tam problém asi nebol. Problém tmavej nemohúcnosti bol okrem kondičky i v chcení a prístupe. Pravidelnému divákovi bolo jasné že tmavým chýba Gabo prípadne Janči ktorý by to vedeli rozpohybovať v bielej obrane a nebáli by sa vyskúšať súboj jeden na jedného. Bieli teda iba čakali na svoju šancu a po pekných kombinačných akciách (tak ako tmaví pre týždňom) zrážali súpera stále hlbšia a hlbšie.

Tak ako poznamenal Levík - Hucov predzápasový preslov - mierne znechutil bielym štart do zápasu o ktorom tak bolo čiastočne rozhodnuté už do predu, avšak ani biely team sa nikdy nezľakol súpera a ani svojej zostavy a vždy nastupoval na palubovku minimálne s vierou na malý zázrak, ktorý sa niekedy naozaj (i za prispenia futbalového srdiečka) splnil. Preto sa biely team netajil v priebehu zápasu snahou naložiť tmavému teamu tak ako zvykne on sám a nehodlal sa krotiť svoju výkonnosť podľa aktuálnej nálady súpera. A prečo?

Jednak nejde v zápase o nič len ako o trocha pozápasových emócií, či už dobrých alebo aj tých zlých, na ktoré sa však hneď pri pozápasovom pivku zabudne a jednak máme možnosť splniť si svoj chlapčenský sen o veľkom víťazstve vo svojom teame proti silnejšiemu súperovi.  Takže záverom už iba poskladám myšlienky od respondentov z oboch teamov:

Tmavý team teda v poslabšej zostave po odovzdanom a statickom výkone podľahol nabušenému teamu bielych profesionálov v exibičnom stretnutí 3:10.

BT - Martin2, Čipo2, Levík2, Miro1, Mato3

TT - Tajga1, Huco2

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

koment

(gabov koment, 19. 10. 2011 20:54)

chlapi, katastrofa!!
teda belochom gratulujem..
..tmavy team asi nebol dostatocne motivovany predzapasovou tlacovkou ;)

Hucovi

(Čipo, 18. 10. 2011 16:58)

Dobre Huco v pohode - stáva sa. Dúfam že si to od včerajších podpichovačiek až po zápis zobral v pohode. Nabudúce teda daj dopredu znať že si v rozpoložení aby sme ťa nechali žiť a nerobili ti zbytočné tlaky. Som rád že si to tu odprezentoval a že je v tom už jasno.

K zápisu

(Huco, 18. 10. 2011 15:14)

Včera som nebol nabrúsený. Bol som však v ťažkom rozpoložení s domu no nechcem Vás zaťažovať osobnými problémami ktoré ma včera stretli. Preto po kritike na moju adresu počas zápasu som vybuchol a mal sto chutí sa zbaliť a ísť domov. Nabudúce keď uvidíte že nie som v dobrej nálade radšej ma nechajte žiť. ďakujem.

re: zápis

(štatista, 18. 10. 2011 11:09)

...tak ako to skončilo 10:3 či 4 bo v článku máš 3 a pri strelcoch 4 gooly tmavých / TT - Tajga1, Huco3 /