Choď na obsah Choď na menu
 


11.Kvalifikačný pondelok - bieli si nezasluzili postúpiť

10. 10. 2011

BT vs TT

5 : 13

 I napriek včerajšiemu zápasu predsa len vyšlo slnko a život ide ďalej. Nakoľko je predpoklad že včerajší futbalový zážitok už stihol vychladnúť v bielych hlavách, je načase dať si i páru viet konštruktívnej kritiky.

Na úvod sa biely rýchlik plný hráčov ktorý si navzájom sľubovali špičkové výkony nerozbehol zle avšak postupom času sa zrútil z mosta rovno do psychickej priepasti antifutbalu.

Skóre otvorili biely a zdalo sa že budú rovnocenným partnerom pre Pepkov nabušený team. Otázkou bolo: "do kedy!?".  Netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Biely team hral ešte stále na solídnej úrovni ale nervozita na kopačkách spôsobila že nepremienali šance čo sa im mohlo a aj stalo osudným. Tmaví sa pustili do súpera z jasnou taktikou. Huco-Tajga v zadu, Gabo v strede a Pepe s Jančim ako tykadlá po stranách tmavej príšery. Biela obrana si ale s útokom tmavých nevedela poradiť čoho výsledkom bolo postupne 13 vsietených gólov čo sa nápadne približuje kvalite štvrtkovej hry. Biely útok tiež poriadne škrípal a hráči si vpredu nevedeli poradiť s obrancami a vracajúcimi sa útočníkmi a tobôž nie z brankárom. Tmaví poľahky odzbrojovali bielu prepadovku a čo je šokujúce - neraz vybiehali dvaja až traja na jedného.

Aké boli vlastne rozdiely v hre tmavých a bielych?

V útoku sa vedeli tmaví dobre nájsť a hlavne si vedeli vymeniť miesta a nájsť si ten správny flek pred bránou súpera. Vyhrávali súboje za bránou (svojou i súperovou z čoho hrozili nebezpečnými šancami). Taktiež sa nebáli pustiť sa do duelu s protihráčom a štastena ich vedela vždy za ich snahu odmeniť. Trojica GAbo-Pepe-Janči bola výborne zohratá. Bravó

Biely útok sa snažil zakončovať väčšinou strelami na bránu no kopec z nich skončilo na smetisku zachodených šancí a to z dôvodu dlhého spracovania a následnej šupy mimo bránu či do šiestych nôh vracajúcich sa na pomoc tmavému brankárovi. Klasické rozloženie útočnej zostavy: jeden pri rebrinách - druhý v opačnom rohu a jeden vedľa brankára na bránkovej čiare medzi štyrmi hráčmi nedával veľa reálnych šancí na úspešné zakončenie. Taktiež škoda zle vyriešených herných situácií - keď sme mali strielať tak sme to zbytočne nahrávali a opačne.

V tmavej obrane to funguje nasledovne - Tajgič sa priblíži k svojej obeti a postaví sa od protihráča na meter - tak aby mal možnosť kedykoľvek zasiahnuť pri súperovej kľučke či nahrávke. Za chrbtom mu asistuje Huco či iný hráč z útoku - avšak číha na nahrávku a nestojí zasnený oblapený zo spoluhráčom. Obrana bielych však preferuje tvrdé obranné súboje pri mantineloch ktoré však pravidelne s noblesou sebe vlastnou -  prehráva. Čo však mrzí najviac sú naivne vypučené rite pri obranných zákrokoch a nekonečný počet ešte naivnejšich zdvojení súperovho útočníka. Zhypnotizovaní obrancovia pozerajú na útočníka ktorému zjavne nič iné neostáva len krkolomné zakončenie z uhla alebo nahrávka na ďalšieho útočníka utekajúceho v tandeme. Bieli hráči štuchajúci sa riťami pri obrannom zákroku sa štelujú na nečakanú sériu kľučiek protihráča rútiaceho sa do siete za bránou a ajhľa - stane sa to čo nikto nečakal - nahrávka cez kamenný dvojblok na už spomínaného nabiehajúceho útočníka divoko gestikulujúceho a kričiaceho sťa výherca súťaže "Jánošíkov výkrik" Poľana 2011. Samozrejme gól v sieti a prekvapené tváre útočníkov-obrancov a hlavne brankára. Áno brankár - včerajší najslabší článok celého zápasu - deravý,bojazlivý, šmantlavý, bez náznaku snahy o čítanie hry. Kto je bez viny nech prvý hodí dresom.

Tmavý team bol v silnej zostave ale ak už nie tri body tak aspoň solídny výsledok či aspoň pocit z maxima odovzdaného na palubovke si hráči bieleho teamu mohli odniesť domov.

 Bohužial si biely team prehral svoj zápas po psychickej stránke a to keď sa po polčase rozpadol na bandu frustrovaných hráčov.

Tmavý team tak zaslúžene vypráskal kožuch bielej mrciny a zdolať ich nabudúce bude ťažké - ale nie nemožné.

Dnešný zápis je trocha nesúrodý a kritický ale prosím všetkých - hlavne bielych aby sa nesnažili nájsť v jednotlivých vetách svoju osobu nakoľko je celý výplod vyskladaný z útržkov toho čo som videl včera na palubovke. Určite ste toho videli dosť aj vy milý spoluhráči a v prípade potreby to môžete uviesť v nejakej reakcií. Dúfam že ste už v kľude a pokoji a že nestarneme tak rýchlo aby sme sa začali zaoberať včerajším zápasom ešte hlbšie. Ďakujem aj tak všetkým zúčastneným a dúfam že Vaše nasratie Vám pretrvá do budúceho pondelku a že to tým nezbedníkom vrátime aj s úrokmi.

Tmaví - pekný drtivý a nekompromisný výkon. Pochvala najmä Hucovi ktorý sa v krčme zdržal všetkých svojich komentárov - no jeho extra široký úsmev blokovaný iba jeho ušiskami hovoril za všetko.

BT - Pilďo2,Čipo1,Martin2

TT - Pepe 6, Janči 5, Gabo2

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Len tak

(Huco, 11. 10. 2011 16:18)

Chlapi skvelé čítanie od básničiek až po zápis. Aspoň niečo ma vie v robote potešiť. Teším sa na štvrtok. Pekný deň všetkým

Heheheee

(Cipostuta, 10. 10. 2011 16:25)

Takéto manažérske frky
si nehaj pre Pieštanské hrubé krky.
Nedumali sme dnes ani hodinu
akú donesieš dnes ťažkú novinu.
v zadu báger vpredu rolba,
na amatéra dobrá volba.
Jak budeš hrať sťa tvoj posledný rím,
tak večer oslavovať nebudeš mať s kým! :-)

Junákovi...

(Pepe, 10. 10. 2011 16:06)

Sťa junaci traja z rana istí
k nim sa pridali dvaja hmlistí
puli nemoze pali tež
príde gabo a jano, to neni žadna leš

splasne ti tvoje basnicke črevo
ked nastupime večer vrelo
rychle brejky šibenica
budu vas z toho bolet vajca

Hééééj

(Cipostuta, 10. 10. 2011 14:28)

Ej strýco z Lehoty darmo ste nasratý,
veď Palino býva ja do tretej vypatý.
A či už mu budete šliapať aj na paty,
bude on v hale aj cez zápas zaspatý.
Juch

Palimu,,,

(pepe, 10. 10. 2011 10:56)

..vstavaj pali hore na halu klopaju ak nebudes dvihat zahrat ti nedajúúúú

tím sa rodí...

(pepe, 10. 10. 2011 10:04)

...lebo nekerí sa este neprebudili...

zatal

ja tajci huco