Choď na obsah Choď na menu
 


Jeden s posledných pondelkov patril tmavým

13. 6. 2011

BT vs TT

 

5 : 6

Tesná prehra o jeden gól pokazila oslavu Pilďových kristuskových  narodenín .

Čipo zvolal hráčov podľa  svojho pravidla ku ktorému má určite každý za hrsť svojich či už vtipných alebo premúdralých poznámok a asi za dve hrsti biblických veršov odhaľujúcich vrstvy ŽOSkárskeho praveku. No i keď musel povedať Miťovi nie, aspoň ho nechrapúnsky posunul na futbal – i keď k súperovi. Pepe sa teda po nahliadnutí do gólových štatistík potešil a potvrdil účasť prastarého matadora ŽOSky ku ktorému pripojil o trochu staršieho toreádora Dola.

Zápas sa odvíjal podľa pravidelného scenára. Kým sa bieli rozkukali a rozbehali už mali v bráne pozdrav od súpera. Trápenie pokračovalo a gólové hody tmavých tiež. Bielos los lobos dostávali góly po hrubých chybách. Nepresná rozohrávka na nohu súpera, fascinujúce tri až štyri pohľady uprené na tmavého kapra za bránou a následné nepokrytie nabiehajúceho hráča či prírodopisné pozorovanie strieľajúceho súpera z úctivej vzdialenosti.  Tmaví sa taktiež dostávali cez obranu súpera za pomoci jednoduchých narážačiek  ktoré belosi nevedeli zachytávať a keď tento elementárny úkon chceli aplikovať do svojich útokov i belosi – výsledkom boli rýchle a hlavne bolestivé kontry súpera. Treba však poznamenať že tmaví boli akýsi behaví a bolo ťažké hrať cez dobiedzajúceho Dola s Pepkom a následne niečo vymyslieť pred číhajúcim a čítajúcim Gabom.  Miťo behal ako o život a zdalo sa ako keby si súpera ... bývalých spoluhráčov ani nevážil :-).  Tuším že už bolo 0:3 keď sa gólovo prebudili aj bieli a postupne sa doťahovali malými ne predsa len krokmi. Škoda akcií a teda i nepremenených – často krát sto percentných šancí, ktoré bieli premrhali. Za zmienku však stojí i šťastlivec z rodu šťastných Palino Brúder Štastný (jaaaj to zas bude žlči) a jeho pôsobenie v bráne keď na tri krát reflexivné pochytal a povyrážal biele tutovky. Takisto jeho gól Čipovi keď sa mu lopta prekotúľala cez Pilďa i Levíka a špičkou halofky – teda drsným bodcom poslal loptu do vinkľa . No dobre teda Pailinko – tak si to tak chcel a to všetko okolo boli len akési mimikry pre dokonalé zmätenie súpera. V bielom teame sa do útoku púšťali hlavne Martin s Čipom no ich pôsobenie nebolo dva krát najproduktívnejšie. Obzvlášť druhý menovaný sa pasoval do pozície – „číhajúceho Pepku“ a čakal na polke súpera na prihrávky od obrany no Capocaneniere nepomohol  vzadu a po spálených šanciach nepotešil ani ubehaných a dostrieľaných spoluhráčov (especially Pilďo – Levík). Veru veru škoda gólov ktoré bieli dostali z nedostatku pohybu či pozornosti. Stačilo chytiť jednu strelu či prerušiť čo i len jednu gólovú akciu a bolo by hneď veselšie a v ánusoch tmavých o čosi tesnejšie. Tesne pred koncom bol stav 4:6.  Po príchode indického ministra športu Juandža Pedrúdža sa vyhlásil víťazný gól, ktorý dal Miro a tak pofúkal boliestku osobnú i teamovú. Tmaví teda konečne dokázali vyhrať i bez Tajgiča  čo je minimálne šokujúce :-)

      Tmavý team bol v agresívnom zložení ťažkým orieškom no určite ne nerozlusknuteľným a tak zaváhania bielych mrzia – obzvlášť tých brčkavých – no už je neskoro. Súper bol lepší, behavejší a agresívnejší. Bieli hráči hrajú často krát v rukavičkách (okrem Pilďa ktorý vymenil rukavice za zásteru – masársku :-)) čo sa im nevypláca.  

Góly:  

BT – Čipo 1, Martin 3, Miro 1

TT -  Pali 2, Pepe 1, Dolo 1, Gabo 1, Miťo 1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dodatok c.1

(Gabec, 16. 6. 2011 10:27)

Ja len dodam, ze VITAZNY gol, Miroslav, bol exportny ako z velkej knihy..
Razantna, presna, nekompromisna bez naroku na brankarov pricuch k zasahu.

tunajt!!!

(3násobná motivácia v Bielom team-e, 13. 6. 2011 17:06)

...vzhladom k jedneemu jubilantovi v bielom team-e to bude mat tmavý team dost ťažké :)

dnes

(mito, 13. 6. 2011 16:08)

Pepka dik za doveru,mam 2nasobnu motivaciu..dam do toho vsetko.vidime sa vecer,gabino ideme do toho v

tmaví kompletka

(pepe, 13. 6. 2011 13:37)

tak ku trojke borcov pribudli dve nemenej zvučné mená,,,,,gabo....a el dólo...ktorého v kuloároch oslovujú el toro toro toro

Do nich...

(Gabec, 13. 6. 2011 12:18)

Konecne skalni bieli HRACI chapu, za koho treba kopat..

Slovo do bitky

(white team speaker, 13. 6. 2011 12:07)

Nám bude zase cťou ... poraziť Vás v akejkoľvek zostave. :-)

Tmaví

(pepe, 13. 6. 2011 11:10)

no zatal ja pali....a mito se hlási do služby...jelikož som tvrdý zástanca toho, že ktoo v žos-ke začínal...má výsostné právo, aby hral....a miťo...chlapci zlatí je tu od počátku...kedy sa hraval iba futbal...čistý, bez hádačiek a sledovania času....miťo stál pri zrode....tak je mi cťou, že poctí tmavé farby svojou hrou...

apropó....miťo....ak si chces s nami zahrat musis si vecer s nami dat...

vidime sa večer