Choď na obsah Choď na menu
 


7.Pondelková hra patriotov - bieli víťazne

26. 9. 2011

BT vs TT

7 : 3

   Vo večernom dueli sa tmavý presadili iba tri krát čo na výhru v ŽOSke väčšinou nestačí. Biely team sa zas radoval z góliku hneď sedem krát čo na výhru v ŽOSke väčšinou stačí.

Tmaví nastúpili v zostave bez Gaba, ktorý v poslednej dobe citeľne chýba. Večer si úlohu nabíjača musel odkrútiť Maťo, no pravdepodobne tam aj napriek chceniu zrejme čosi škrípalo. Pepi sa vedel aj s Maťom preštrikovať cez obranu súpera no dostať sa až pred brankára nebolo jednoduché. Okrem iného im chýbala aj podpora z druhej vlny  na spôsob Dola či nejaké falošné krídlo alá Palino. Predsa len mali tmaví vo svojich radoch dvoch ortodoxných obrancov a ešte stále nie rozbehnutého Hucimíra, takže lopta sa častokrát motala v strede namiesto pred bielou bránkou. Dlhá a tiahla rozohrávka tmavých borcov dávala priestor pre skonsolidovanie sa bielych, prípadne návrat bielych útočníkov do obrany a následné otravovanie a získanie lopty. Účinnou zbraňou v malej ŽOSke sú rýchle kontry s presným zakončeným - no tmavému teamu chýbalo buť jedno alebo druhé.

Po prvom inkasovanom góle zápasu do tmavej brány s kopačky Martináča sa ešte súper vedel pozviechať Tajgičovou strieľanou prihrávkou ale na ďalšie kúsky vo svojej sieti už nenašiel kontru a tak gólové manko narastalo. Za stavu 5:2 dali černosi ďalší gól a zdalo sa že sa čierna mašina konečne rozbieha a že sa zápas blíži do rozhodujúcej fázy. Ako sa však ukázalo za stavu 5:3 sa lámal chlieb. Bolo jasné že ešte padnú dva góly - jeden obyčajný a jeden víťazný (prípadne pravidlo "Vy o jeden a My o dva"). Tmavý boli na tom lepšie nakoľko sa biely team zjašil tak ako vždy a vyrážal s klapkami na očiach do útoku v trojici s cieľom naložiť súperovi čo najviac. Okrem toho boli tmavý v dvojgólovej šnúre a pri chuti. Ale teda zahrmelo do Hucových gatí, keď mu Čipo vymietol už druhý krát ten jeho - pravý horný. Huco mal toho v závere už plné kecky a začal si čosi hundrať že "to sa takto nedá a že už netreba hrať" - a to sa v ŽOSke predsa nevraví -  snáď bude disciplinárna komisia k nemu zhovievavá. Víťazný gól sa zahlásil za stavu 6:3 a jeho provokatívne pätičkové prevedenie bolo posledným klincom do tmavej futbalovej rakvy. Škoda že tam neostali i Hucove pozápasové hodnotenia.

Bielym sa večer darilo na čo siahli a zdalo sa že sú i správne namotivovaný. Hrali dobre - snažili sa pomáhať si a zabojovať na svojom poste. Okrem iného ich poslúchala i lopta a jej odrazy či teče pristávali na bielych kopačkách. JAnči naskočil do vlaku celkom svižne ale absenciu v ŽOSke bolo pri jeho zakončovaniach a prihrávkach trolilinka cítiť. Miro síce bez gólu a sem tam aj kondičky, ale jeho prihrávky by závideli aj u súpera. Pilďo taktiež bojoval ako lev a hádzal sa po zemi - odmenou mu bol gól po individuálnej akcií.

Tmavým to večer nejako nešlo a napriek Hucovým tvrdeniam že za ich prehru môže nepriestrelná biela 5-členná obrana nasúkaná pred bránou, by sa mohli rozpamätať i na sériu nepremenených šancí či stratených lôpt. Napríklad Tajgič sa v jednej chvíli ocitol na krídle ako výpomoc v útoku, no kazil jednu loptu za druhou a tie mu odskakovali rovno na nohu súpera. Ten prebral loptu - rozohral do predu a trojica tmavých hráčov sa už len prizerala trieliacim útočníkom na chrbát.

Tak či tak sa nikto cez zápas nezranil ... možno Hucova futbalová hrdosť :-)

BT - Čipo 3 , Janči 2, Martin 1, Pilďo 1

TT - Pepe 1, Dochtor 1, Maťo 1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

No comment

(Huco, 28. 9. 2011 11:49)

Čakal som že si autor článku na mne zgustne no toto nestojí ani za komentár. Prisahám že keď sa nezmestím do zostavy zoberiem kameru a môžte si spätne pozrieť prešovský betón v hodinovom zázname. Garantujem že zaspíte po 15 minútach.

Dobrý ťah jazdcom

(Cipostuta, 26. 9. 2011 14:10)

Opäť výborne a takticky zahrané Pepe. Ale už z ranného telefonátu my bolo jasné čo máš za lubom. Ale som na večer pripravený. :-)
Dúfam že sa kvôli tomuto príspevku neurazíš a tvoje autokratické zákonodárne oddelenie nevydá ďalšie pravidlo ktoré ma katapultuje do demokratického raja rovno k Marošovi.

tak ...nove pravidlo

(Pepe, 26. 9. 2011 12:34)

dohodneme sa ...že zdvihat telefony sa budú do obeda...ina sa miesto postupuje dalsim volaným....


vecerna zostava je nasledovna

ja tajci pali huco doktor

doktorovi som volal...zhodou okolnosti bolo aj nase posl. miesto este volne...povedal som mu biely alebo steš byt tmavy...bez vahania povedal ze radsej tmavy....tak tmaví davame priestor demokracii a slobodu vlastného rozhodnutia

V pohode kolega

(Cipostuta, 26. 9. 2011 11:59)

Ospravedlnenie sa príjma. Tak prajem bezproblémový návrat od doktora a presnú mušku pre Zuzku. Tebe vzhľadom na opačnú stranu barikády už prajem iba štastný príchod na zápas :-).
A tragicko-komickú dvojicu avantgardných performerov Pali a Puli mi nemusíš predstavovať :-)
Držte sa teda !!!

Ospravedlnenie

(Pepe, 26. 9. 2011 10:47)

Ospravdlnujem sa velkemu vizionarovi a mágovi s loptou. Manzelka bola u lekara a v praci, tak som mal zápas s malu zuzicku...ma famoznu lavu klucku...

kazdopadne ...zatal su iste iba dve mena teda tri...ja huco tajci....takze zatial iba tí ktorí chodia poctivo do práce a o deviatej nemaju problem dvihnut...gabo ma poradu, pali nedvíha..

priebežne informuju

a ps...u puli palim veksli som sa dozvedel presne kedy ty....dokonca som aj rovnako reagoval....pali, ty dnes hráš?